<< Nazaj na seznam objav
07/10/2024
PRVA MINI OLIMPIJADA NA DOBROVI

Že drugič smo v občini Polhov Gradec – Dobrova, tokrat prvič na osnovni šoli Dobrova, izvedli Mini olimpijado. Organizatorji Olimpijski komite Slovenije, občina Dobrova - Polhov Gradec, Javni zavod Polhograjska graščina, Osnovna šola Dobrova in športno društvo Junior so 3. oktobra, kljub sivemu in deževnemu dnevu, pričarali veselje in smeh na otroških obrazih.

V športni dvorani se je zbralo 270 otrok in ker Mini olimpijada ni tekmovanje, smo se vsi držali načela »Pomembno je sodelovati, ne zmagati«. Učencem Osnovne šole Polhov Gradec, podružnic POŠ Šentjošt in POŠ Črni Vrh ter Osnovne šole Dobrova so občinska društva ob pomoči učiteljev, učencev in zunanjih izvajalcev dejavnosti pripravili 12. od načrtovanih 20. športnih izzivov. Namen le-teh je bil otrokom predstaviti različne športne panoge, druženje in spodbujanje k aktivnemu preživljanju prostega časa. 150 predšolskim otrokom vrtca Polhov Gradec in vrtca Dobrova pa smo zaradi slabega vremena in premajhnega prostora v športni dvorani, gibalne dejavnosti organizirali po drugih razpoložljivih dvoranah v kraju.

Mlade »tekmovalce« in učitelje je pozdravila ravnateljica OŠ Dobrova Sonja Bregar Mazzini. Prav posebna gostja pa je bila športnica Neža Klančar, naša odlična plavalka, ki je letos zastopala slovenske barve na olimpijskih igrah v Parizu. Sledila je otvoritev dogodka s čisto pravo olimpijsko baklo, olimpijsko zastavo ter olimpijsko himno. Na odru se nam je pridružila tudi maskota olimpijskega komiteja Slovenije - lisjak Foksi. Pod odrom pa maskota občine Dobrova – Polhov Gradec Polh Rogovilež in plesni učiteljici PD Panorama, ki sta z navijaškim plesom ogreli vse prisotne.

Po dobrih dveh urah so vsi učenci opravili vse izzive in se po simbolični predaji olimpijske zastave med ravnateljicama OŠ Dobrova in OŠ Polhov Gradec, veselili podeljenih diplom in simboličnih nagrad Olimpijskega komiteja Slovenije. Iskrena zahvala društvom in izvajalcem postaj ter vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri organizaciji in izvedbi Mini olimpijade. Veselimo se prihodnjega leta, ko se bomo ponovno srečali v Polhovem Gradcu.