<< Nazaj na seznam objav
06/09/2024
PRVI ŠOLSKI DAN

V ponedeljek, 2. septembra 2024, se je tako kot vsako leto odvijal slovesen sprejem prvošolčkov. Dobrodošlico so jim zaželeli devetošolci in jih pospremili v šolo. Gospa ravnateljica je starše in bodoče učence nagovorila z uvodnim govorom in pozdravom. V avli šole so za njih in njihove starše učitelji in učenci višjih razredov pripravili dramsko igro. Učiteljice prvih razredov so svojim učencem razdelile rutice in jim zaželele dober začetek šolskega leta. Vsakega prvošolčka je do razreda pospremil devetošolec. Prvošolčki so tako z nasmehom preskočili vrvico in tako opravili skok v prvi razred – začetek njihovega šolanja. V razredu so potekale vodene dejavnosti, pod okriljem učiteljic. Učenci so se drug drugemu predstavili in se med seboj spoznali. Nato jim je učiteljica prebrala knjigo. Njeno vsebino so nato poustvarjali in ustvarili sončnico, ki jih bo spominjala na prvi šolski dan in krasila njihovo sobo.