<< Nazaj na seznam objav
16/09/2024
PRVOŠOLCI SO SE UČILI OD TRETJEŠOLCEV

V četrtek, 12. 9. 2024, so se tretješolci za dve šolski uri pridružili prvošolcem z namenom, da jih naučijo pravil obnašanja v skupnih prostorih naše šole.
Najprej so se drug drugemu predstavili z imenom, povedali so tudi, kaj jim je v šoli najbolj všeč.
Nato so tretješolci predstavili pomembna pravila obnašanja v garderobi, na igrišču, v telovadnici, v igralnici in vseh ostalih skupnih prostorih. Prvošolci so pravila narisali – jih predstavili s piktogrami, tretješolci pa so jih opremili z besednimi navodili. Izdelke so skupaj odnesli v prostore, za katere pravila veljalo.
Dogovorili smo se, da bodo drug drugega na vljuden in prijazen način opozarjali na upoštevanje pravil.
Učenci so se med delom dobro počutili, zato smo sklenili, da bomo takšen način še kdaj ponovili.
Prijazno vabimo tudi ostale učence naše šole, da prvošolcem pomagajo pri učenju in upoštevanju šolskih pravil.

Učiteljice prvih in tretjih razredov