<< Nazaj na seznam objav
24/09/2024
Sadimo in skrbimo za mir

V lanskem šolskem letu smo se pridružili skupnosti šol ENO. ENO je kratica za Environment Online – globalno mrežo okoljevarstvenih šol z vsega sveta, ki se med seboj povezujejo prek spleta. Projekti ENO vzgajajo spoštljiv odnos do Zemlje in živih bitij. Vsem projektom je skupno eno sporočilo: »Vsi skupaj zmoremo vse in vse to darujemo Zemlji.« Še posebej intenzivno se udeležujemo okoljevarstveno-umetniških projektov, v katerih lahko otroci združijo zanimanje za okolje z ustvarjalnim umetniškim izražanjem.

Ob mednarodnem dnevu miru poteka akcija »Sadimo in skrbimo za mir«. Za saditev medgeneracijskega drevesa smo se odločili, ker želimo biti kot šola medsebojno povezani in povezani z vsem svetom v skrbi za naš svet, Zemljo!

Posadili smo krilato trdolesko (Euonymus Alatus compactus).