<< Nazaj na seznam objav
09/10/2024
Vloga staršev pri učenju socialnih spretnosti

Otroci se veliko želenih in neželenih socialnih vedenj naučijo spontano. Starši lahko pomembno vplivamo na to, kako se bo naš otrok znašel v socialnih situacijah, saj je družina primarno okolje za učenje socialnih spretnosti.

Z nami je bila v četrtek, 9. 10. 2024, Sara Marn, psihologinja, zaposlena v IC Pika in v redni osnovni šoli. Njeno področje dela vključuje socialne spretnosti v obdobju osnovnošolskega izobraževanja in čustveno-vedenjske težave pri otrocih in mladostnikih, preko teh tem pa stremi k cilju vzpostavljanja kvalitetnega odnosa med šolo in starši.

Starši in učitelji smo slišali veliko koristnih in predvsem konkretnih nasvetov, kako vzpodbuditi in opolnomočiti otroke, da bo življenje v šoli in doma prijetno in družabno.